Digikeskkonnas toimuvad infomanipulatsioonid, silmamoondused, valeinfo ja pooltõdede levitamised ning laiemad mõjutustegevused on üha suurem osa meie igapäevast.

Alati on digikeskkonnas keegi, kes tahab meid enda huvides ära kasutada – olgu selle põhjuseks siis sinu raha, andmed, tähelepanu, digiallkiri petitsioonil, hääl valimistel, toetus mõnel protestil või ligipääs sinu sõpruskonnale.

Kuidas proovitakse selliseid katseid ellu viia? Kuidas neid märgata ja vältida? Kuidas neile vastu astuda ja neutraliseerida? Mida saab iga inimene ise ära teha, et selliseid ettevõtmisi järjest vähemaks jääks?

Neile ja paljudele teistele sarnastele küsimustele annab vastuse 26. septembril kell 14.00-18.00 Narva Kolledžis toimuv töötuba „Nutika e-demokraatiaga infomanipulatsioonide vastu“.

Töötoa programm:

14.00 – 15.00      Digimeedia, sotsiaalmeediakeskkonnad ja -kanalid ning nende mõju sisule. Kuidas mõjutab vorm sisu ja inimeste arusaamist sellest ning kuidas meid petetakse?

15.00 – 15.20      kohvipaus

15.20 – 16.30     Manipulatsioonivõtted ja –tehnikad. Libakontod, botid, trollid ja influencerid. Kuidas proovitakse tähelepanu ja mõju saavutada ning kas selles ollakse edukad?

16.30 – 16.50     kohvipaus

16.50 – 18.00     Kuidas leida libakontosid ja tappa trolle ning milliste vahenditega leida ja kontrollida infot? OSINT (open source intelligence) tehnikad ja võtted, valeuudise põrmustamine ja E.S.C.A.P.E.

Töötuba on tasuta

Registreeru siin

Töötoa viib läbi infomanipulatsioonide analüütik Priit Talv ning see korraldatakse SmartED projekti raames, mille kaudu on ühendanud jõud üheksa aktiivset kodanikuorganisatsiooni üle Euroopa.

Projekti eesmärgiks on tõsta noorte ja noortega tegelevate organisatsioonide teadlikkust valeuudiste mõju kohta kodanikuaktiivsusele nii riiklikul kui Euroopa tasandil, ning anda edasi praktilisi oskusi e-demokraatia tööriistade kasutamisest.

#SeeThingsClear #FakeNews #SMARTeD